czwartek, 19 września 2013

Spodnie szarawary, alladynki, tudzież haremki - jak prosto je uszyć! 
Właśnie - moje ostatnie odkrycie, nie sądziłam, że ich uszycie jest tak proste i szybkie, dopóki nie natrafiłam jakieś trzy tygodnie temu na ten
wykrój i  tutorial, dokładnie pokazujący jak uszyć alladynki. Rzadko szyję coś dla siebie, materiał już dwa lata zalegał w szafie, a mijały kolejne letnie dni. Kiedy więc  napotkałam na ten wykrój uznałam, że to ostatni dzwonek, by uszyć coś letniego:)

Wykrój jest świetny - wszytko się ładnie schodzi. Mam tylko dwie uwagi do niego - wydaje mi się, że skośna linia oznaczająca spód spodni powinna być inaczej oznaczona np. przerywaną kreską. Sporo czasu mi zajęło dojście do tego, że w tym miejscu nie powinnam ciąć;)

Druga rzecz to góra pasa (na zdjęciu poniżej) - postanowiłam wykończyć go w inny sposób - w tunel włożyłam cienką gumkę (7 mm) - ponieważ w oryginalnej wersji góra marszczyła się i odstawała, sprawiając, że tworzyło się brzydkie zgrubienie w biodrach. Dzięki gumce nic nie odstaje:)

Edit:
Pod linkiem który wcześniej podałam nie ma już wykroju, ale może pomoże ten wykrój

6 komentarzy:

 1. kiedyś trafiłam na twojego bloga, ale po pewnym czasie zgubiłam jego adres :) Teraz znów przypadkowo wpadłam i już zostanę na dłużej :) pomysły super, blog jasny i klarowny :) Super! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w wolnej chwili do siebie :) Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie wyszły;aczkolwiek za sprawą mocno obniżonego kroku nazwałbym je raczej szarawarami-ale efekt końcowy bardzo fajny ;-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Pod podanym linkiem, nie jest już wykrój dostępny :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi, link jest już uaktualniony.

   Usuń
 4. eh już nie ma tego wykroju pod tym linkiem , a szkoda ...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)