czwartek, 22 stycznia 2015

Tobra z filcu i eksperyment ze struktorą


Trochę mnie wciągnęło filcowanie i poeksperymentowałam trochę ze strukturą, w wyniku czego powstała filcowa torba. Tu też zastosowałam farbowanie i gradację koloru. Dodałam podszewkę, przyszytą ściegiem krytym. Lubię tę pracę przy której można się wyżyć fizycznie i odpocząć psychicznie, tworząc jednocześnie coś nowego i za każdym razem ucząc się nowych rzeczy.

Lubię sobie czasem odpocząć od szycia i poznać inne techniki rękodzielnicze. Teraz mam właśnie czas kiedy do szycia mnie nie ciągnie - mam jeden duży rozpoczęty projekt patchworkowy, ale brak mi energii, by go zakończyć - a w zasadzie trzeba tylko zszyć gotowe już pasy w jedną całość i przepikować. Zauważyłam, że często w środku zimy ciężko mi jest zakończyć zwłaszcza takie większe projekty - też tak czasem macie?

9 komentarzy:

 1. Śliczna torebka i piękne kolory!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. boska!
  mnie też ciągnie straszliwie! Zaczęłam od eksperymentów z filcowaniem szali. Czy próbujesz na własną rękę i "głowę", czy wspomagasz się jakimiś wskazówkami?
  pozdrawiam
  natalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Wspomagam, się, wspomagam - zawsze jak poznaję nową technikę najpierw zbieram informacje, więc i tym razem:: http://www.pinterest.com/RionaAila/filc-technika/

   Usuń
 3. Zebrałam szczenę z podłogi i mogę mówić. Bossko! Kolory idealne. Turkusy z poprzedniego posta mnie powaliły. Dziękuję za inspirację.Teraz muszę stylko znaleźć włóczkę w odpowiednich kolorach. Pomoc mile widziana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Na rosyjskich stronach jest dużo tutoriali:) http://www.livemaster.ru/masterclasses/valyanie/mokroe-valyanie

   Usuń
 4. Torba jest fantastyczna!!! Jestem pod wielkim wrażeniem :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta torba jest po prostu bajeczna! Robi niesamowite wrażenie z tym rozcięciem. Gratuluję pomysłu i pięknego wykonania. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz:)